DESPEC KURUMSAL SİTESİDESPECPAZAR

Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret AŞ, Türkiye genelinde bilgisayar firmalarına, kırtasiyecilere ve bilişim marketlerine ihtiyaç duyulan hemen hemen tüm Bilişim Teknolojileri tüketim malzemelerini (toner, mürekkep kartuş, şerit, yedekleme ürünleri, kağıt ürünleri) ve mobil ile IT aksesuar ürünlerini iyi organize olmuş bir distribütör kimliği ile dağıtmaktadır. Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret AŞ, faaliyetlerine 1998 yılının sonlarına doğru başlamıştır. Despec AŞ, dünyanın önde gelen markalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bu markalar arasında HP, Samsung, IBM, Canon, Lexmark, Steelseries, Philips, Targus, Trust, Jabra ve Hikvision gibi birçok dünya devi bulunmaktadır.

Despec AŞ’nin sektördeki hedefi, mevcut ürün gruplarında var olan pazar paylarını artırmak, şirket vizyon ve misyonuna uygun yeni markaların dağıtımını yapmak, müşteri tabanında ürünlerini ve markalarını yaygınlaştırmak, yeni oluşmuş olan ekonomik koşullarda maksimum verimlilik ile birlikte web üzerinden satış ve pazarlama imkanlarını da kullanarak faaliyetlerini sürdürmektir.

Despec AŞ, ”DESPC” koduyla, Kasım 2010 tarihinden bu yana BIST’te işlem görmektedir.

ÜRÜN GRUBU MARKALAR
Toner Kartuş Hewlett Packard, Epson, Xerox, Canon, Oki, IBM Lexmark, Samsung
Mürekkep Kartuş Hewlett Packard, Epson, Xerox, Canon, Lexmark
Şerit Oki, Epson, Panasonic
Yedekleme Ürünleri Sony, Imation, Kingston, TDK, IBM
Yan Aksamlar Targus, Trust
Aksesuarlar İmation, Trust, Targus,Southwing
Kağıt Ürünleri Hewlett Packard, Epson, Canon, Xerox

Şirketin ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

ORTAĞIN ADI SERMAYE (%)
Desbil Tekn. Ürünler A.Ş. 5.490.634 % 49,91
Despec Group B.V. 5.500.000 % 50,00
Diğer 9.366 % 0,085
TOPLAM 11.000.000 % 100
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır.