Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye teknoloji endüstrisinin katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren en güçlü kurumlarından biri olan Neteks AŞ, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’a katılmıştır.

2007 yılında bir dünya devi olan Westcon Group ile %50-50 ortaklık kurmuştur. Bu sayede, global bilgi ve birikim de kazanarak gücüne güç katmıştır. 13 yıllık verimli işbirliğinin ardından 2020 yılı Şubat ayında, geleceğe yönelik stratejik hedefleri doğrultusunda Westcon Group’un %50 hissesini de alarak, %100 Index Grup bünyesine geçmiştir.

2 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Index Grup’un katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Netex AŞ ve Artım AŞ, “Netex” adıyla tek bir çatı altında birleşmiştir.

Netex AŞ bu birleşme sayesinde; Alt Yapı Çözümleri, Veri Merkezi Çözümleri, IT Otomasyon Çözümleri, Bulut Yazılımları, Sanallaştırma Ürünleri, Güvenlik Çözümleri, Açık Kaynak Kod Ürünleri, Büyük Veri ve Analitik Çözümleri alanlarında iş ortaklarına güncel IT teknolojilerinin en güçlü markalarını tek bir kaynaktan sunmaktadır.

Index Grup Kimdir?

Index Grup, 1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe “Geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonuyla hareket ediyor ve hâlen 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapıyor. Index Grup’un vizyonu “Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliği altında sağlamak”tır. Index Grup, 200'den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştirmekte, 500 personele ve 8000'den fazla iş ortağına sahip, 2001 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri sektöründe liderliği elinde bulunduran ve hepsi farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren 5 şirketi bünyesinde barındıran bir şirketler grubu halini almıştır.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır.