Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Index Grup’un Değerli Yatırımcıları, Pay Sahipleri, Kıymetli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız

1989 yılında üç bilgisayar mühendisi ve bir makine mühendisi olarak dört kişilik bir ekiple çıktığımız yolda hedefimiz; büyük bir girişimcilik ruhuyla İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’ye katkı sağlayacak bir ekosisteme, sosyo-ekonomik dönüşüme destek olmaktı. Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliği altında sağlamak, kazanımlarımızı sosyal sorumluluk projelerimiz sayesinde eğitim alanında Anadolu’ya kaydırmak, kurulduğumuz ilk günden bu yana ana hedefimizdi. 32 yıldır grup iştiraklerimizle birlikte ödün vermeden sürdürmeye çalıştığımız temel ilke ve değerlerimiz, kurumsallaşma sürecimiz; her geçen gün evrimleşen bakış açımız ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren, teknoloji dünyasında faaliyet alanlarımızı geniş tutarak ve büyüme hedeflerimizi adım adım gerçekleştirerek bugünlere geldik. Yola çıkarken edindiğimiz lider dünya markalarının Türkiye’deki ana tedarik merkezi olma misyonumuz sayesinde otuz yılı aşan tarihimiz ile şirketimiz; çıraklık, kalfalık ve ustalığı öğrenme yıllarımızla paralel bir şekilde her yıl daha da güçlenen sağlam bir gövdeye büründü. Türk bilişim sektörüne dair referans niteliğindeki kapsamlı araştırmalarda İndeks Bilgisayar ve iştirak şirketleri olarak Bilişim Teknolojileri kulvarında lider olarak yer almanın haklı gururunu yaşadık; yaşamaya devam etmekte de kararlıyız.

İş yapış şeklimiz ve kurum kültürümüz itibariyle, yeni bir işe başlarken "büyük düşün, küçük başla" ilkemizden hiç vazgeçmedik. Güvenilirlik, sonuç odaklılık, yetkinlik ve yenilikçilik gibi kavramlar, tutarlılık, dürüstlük, sürdürülebilirlik, verimlilik ve ölçülebilirlik gibi değerlerle birleştiğinde kurumsal yapımızın temelleri da kısa sürede oluştu ve bizi bilişim sektöründe liderliğe taşıdı. Hiçbir zaman yerimizde saymadık, yeni fırsatlarla, yeni oluşumlarla her yıl daha da güçlenerek, “Güçlü, karlı ve verimli bir şekilde büyüyen Index Grup” mottomuz ile geleceğe doğru yol almaya devam ediyoruz.

Tabii bu başarımızın arkasında hızla değişen günümüz dünyasında bu değişime ayak uydurarak hayata geçirdiğimiz inovatif stratejilerimizin olduğunun altını çizmekte de fayda görüyorum. Hiç şüphesiz ki günümüzdeki değişimin çekirdeğini ise dijitalleşme oluşturmaktadır. Her gün daha fazla dijitalleşen günümüzün dünyasında geleceğe yönelik adımlar atarken, değişimin kendisini de hesaba katıp her zaman olduğundan daha inovatif çözüm ve hizmetler üretiyoruz.

Index Grup olarak stratejilerimizi bu yaklaşım çerçevesinde belirliyor ve hayata geçiriyoruz. Bu nedenle, geride bıraktığımız yıllarda yazılım ve teknoloji altyapımızı değiştirdik. Bilişim teknolojileri, telekom ve lojistik sektörlerine yönelik yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımızın katkısı ile net satışlarımızı ve net kârlarımızı arttırdık. Ayrıca katma değeri yüksek teknoloji ürünlerine ve dijital dönüşüme daha fazla odaklandık. Aynı zamanda bilgisayar, mobil ve çevre birimleri ürün gruplarının gücünü de arkamıza aldık.

Bundan sonraki dönemlerde katma değerli çözümlere yönelik yeni yatırımlar ve açılımlarla birlikte, teknoloji dünyası içerisinde özellikle nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler, bulut ve mobil alanlardaki faaliyetlerimiz sayesinde çok daha yüksek büyüme rakamlarına ulaşacağız. Yenilikçi çözümlerimiz ve projelerimiz ile başta dijitalleşme olmak üzere birçok alanda sektörde öncü olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Bu vizyon doğrultusunda, şu ana kadar elde ettiğimiz başarılarımızı; bize inanan değerli iş ortaklarımızla, bize güvenen müşterilerimizle, bize değer katan çalışanlarımızla inşa etmeye devam edeceğiz. Bu nedenle bir kez daha, bizleri yıllardır hep daha iyiye ve ileriye taşıyan profesyonel ve tecrübeli çalışanlarımıza, değerli yatırımcılarımıza ve her biri alanında uzman değerli iş ortaklarımıza teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Saygılarımla,
Erol BİLECİK

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır.